В допомогу учням,які здають ЗНО 2018
Рекомендації до письмової роботи. В допомогу учням, які здають здають ЗНО в 2018 році. Зокрема, зразки листів другові і листів-скарг.
http://metodportal.net/system/files/mp/2018/05/139046/sc.jpg
http://metodportal.net/system/files/mp/2018/05/139046/img.jpg
http://metodportal.net/system/files/mp/2018/05/139046/sc0002.jpg
http://metodportal.net/system/files/mp/2018/05/139046/sc0003.jpg
ВИЗНАЧНІ ПРАЦІ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ:
Рекомендації з підготовки до ЗНО з історії України
1.На офіційному сайті МОН України та УЦОЯО знайдіть програму ЗНО з історії України на 2013-2014 рр., відповідно до якої розроблятимуть тести. Ретельно ознайомтеся з нею, звернувши увагу на винесені окремо до кожної теми дати, персоналії, поняття та терміни. На сайті УЦОЯО знайдіть рекомендовані для підготовки підручники та посібники.
2. Зверніть увагу на додаток "Перелік пам'яток архітектури та образотворчого мистецтва, обов'язкових для розпізнання абітурієнтами". Зображення пам'яток ви зможете знайти в підручниках, навчальному посібнику "Історія України: повний курс підготовки до ЗНО" Власова В.С., Кульчицького С.В.
3. Оберіть кілька різних варіантів посібників з тестовими завданнями до навчального куурсу. Обираючи збірники завдань, перевірте, чи мають вони відповіді. Обирайте збірники, у яких завдання дібрані за темами. Варто мати посібник із завданнями за варіантами наближеними до ЗНО.
4. Організуйте підготовку до тестування за планом, визначивши тижні, дні, години. Пам'ятайте, що найбільшого результату ви досягнете, якщо будете приділяти підготовці 30-40 хвилин кожного дня.
5. Опрацьовуючи тему, пам'ятайте, що матеріал треба розуміьти, а не зазубрювати. Дуже корисно складати короткий конспект, таблиці, впорядковуючи вивчений матеріал за планом. Важливі дати і поняття можгна виписати на папірцях і розмістити над письмовим столом, комп'ютером, ліжком тощо.
6 Опрацювавши теоретичний матеріал з певної теми, виконайте тестові завдання. Кожне заняття починайте з перегляду програми ЗНО, короткого повторення дат, понять, персоналій до вивчених тем.
7. Розв'язуючи тестові завдання, звертайте увагу на час, учіться його раціонально розподіляти. Така робота виробить у вас вміння концентруватися впродовж усього тестування, що дасть змогу подолати зайве хвилювання під час реального тестування. Пам'ятайте, що на виконання одного завдання у вас буде лише одна-дві хвилини.
8. Починаючи роботу з тестовим завданням, перегляньте спершу весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому запропоновані. Це допоможе налаштуватися на роботу. Після цього уважно прочитайте питання, щоб зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування - коли учні, не дочитавши до кінця запитання, за першими словами припускають відповідь і квапляться її вписати). Дочитуйте завдання до кінця.
9. Дотримуйтеся всіх рекомендацій до окремих завдань або тесту загалом. Якщо ж інструкція не зрозуміла, не зациклюйтесь на ній, а одразу перечитайте варіанти відповідей. Зі змісту відповідей вам стане зрозумілішим завдання.
10. Якщо не знаєте відповіді на запитання чи не впевнені у ній, пропустіть завдання, щоб потім до нього повернутися. Працюючи , ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас завданнях, а потім зможете подумати й дібрати щось на важчих. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтеся,тож нерозумно недобрати балів тільки тому, щоб ви не дійшли до завдань, відповідь на які добре знаєте, через те, що застрягли на тих, які вам невідомі.
11. Не залишайте нерозв'язаними завдання у бланку відповідей! Покладіться на свою інтуїцію і вкажіть найбільш ймовірний варіант відповіді чи вибрати її з інших просто навмання.
12. Багато завдань можна розв'язати швидше, якщо не шукати одразу правильну відповідь, а послідовно відкидати ті, які явно не підходять. Ме5тод відкидання дає змогу концентрувати увагу всього на одній-двох ознаках, а не одразу на чотирьох-п'яти, що набагато складніше.